Tarnowskie Góry
Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Spółdzielcze górą

Spółdzielcze górą

Pisząc o bankach najczęściej koncentrujemy się na miejskich aglomeracjach i oceniamy je przez wielkie miasta. Tymczasem banki maja swoje oddziały nawet w niewielkich miasteczkach. Wiejskie osady oraz wsie obsługiwane sa najczęściej przez banki spółdzielcze oraz bgż.

Banki spółdzielcze od dawna kojarzone były jedynie z obsługą rolników oraz przetwórstwa owocowo-warzywnego. Jak się okazuje teraz zaczyna zmieniać się sposób obsługi i banki spółdzielcze przebiły już technologicznie większe banki. Na przykład banki spółdzielcze wydają obecnie więcej kart płatniczych i montują o wiele bardziej zaawansowane technologicznie bankomaty niż banki komercyjne. Kiedyś BS-y zaliczały się do niszowych banków regionalnych. Teraz też są bankami regionalnymi, ale w żaden sposób nie można nazwać ich niszowymi skoro technologicznie zaczynają bić na głowę duże banki komercyjne.

Na przykład Bank Spółdzielczy Tarnowskie Góry, to jeden z wielu banków spółdzielczych, które jest bankiem z dużymi tradycjami i od lat cieszy się uznaniem mieszkańców tarnowskich gór oraz pobliskich wsi i osad. Historia tego banku sięga początku ubiegłego stulecia, bowiem powstał w w1912 roku. Zaznaczmy, że Bank Spółdzielczy Tarnowskie Góry jest jedynym bankiem w mieście z całkowicie polskim kapitałem. Zawieruchy wojenne i przeobrażenie polityczno-gospodarcze sprawiły, że bank spółdzielczy tarnowskie góry przechodził przeróżne przeobrażenia, ale wrócił do swoich korzeni i nadal funkcjonuje i wspomaga finansowe swoich członków. Warto również wspomnieć, że Bank Spółdzielczy Tarnowskie Góry ma już swoje pierwsze filie w pobliskich miejscowościach i kilka bankomatów.

Dlaczego o tym piszemy, a no dlatego, że takich spółdzielczych banków regionalnych jest wiele i historia uczy, że mają bardzo wielu zagorzałych klientów i zwolenników. To już nie są te prymitywne banki popeerelowskie, które najczęściej pracowały na tak zwana piechotę i w ten sam sposób obsługiwały swoich klientów. Teraz, jak już na wstępie nadmieniliśmy wprowadzają nowe technologie niespotykane w innych bankach. Na przykład bankomaty biometryczne, zajmujące się odczytem linii papilarnych klienta banku oraz wiele innych.

Banki w innych miastach
   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.tgory.pl. All rights reserved